Gündem 19 Nisan 2017

Tosya Anadolu İmam Hatip ve Tosya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Kutlu Doğum Programı Düzenlendi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Tosya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

Tosya İlçe Müftülük konferans salonunda düzenlenen programa Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Özgün Yapağı, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin İpek, Eyüp Gür, M. Mahmut Ertan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Çolakoğlu yaptı. Çolakoğlu konuşmasında; “Bugün insanlık olarak küresel ölçekte güven bunalımı yaşıyoruz. Korkunç tedbirler alınmasına rağmen dünyamızda güven sağlanamıyor. Kuşkular, korkular, endişeler, tedirginlikler ortadan kalkmıyor.

Şiddet, terör, saldırı ve çatışmalar İslam Coğrafyasını kan ve gözyaşına boğmuş, kültür ve medeniyetimizin bütün zenginlikleri yağmalanmış, şehirlerimiz harabeye çevrilmiştir.  İşte bu sebeplerden dolayı bu sene Kutlu Doğum Haftası genel teması ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ olarak seçilmiştir.

Peygambere her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bir dönemdeyiz. Milyonlarca yıl geçse bile insanlığın ebedi saadeti için örnek alacağı insan değişmeyecek. Elimizdeki kitap nasıl son kitap ise önümüzdeki örnek Hz. Muhammed (SAV) de son örnek ve rehber olacaktır” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Peygamber Efendimizi (SAV) anlatan şiirler okundu. İlahiler seslendirildi. ‘Alemlere Rahmet Geliyor’ isimli tiyatro oyunun sahnelenmesinin ardından ‘Yıldızlar’ isimli sahabelerden canlandırma yapıldı.

Arapça metin canlandırılmasının ardından ‘Tek Kelime İle Peygamberimiz’ isimli kısa video görüntülendi.

Program ilahi korosu tarafından seslendirilen ilahilerle sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama