Spor 5 Mayıs 2017

Tosya Fen Lisesi Satranç Turnuvası Sona Erdi

Tosya Fen Lisesi’nde toplam 60 kişilik yüksek bir katılımla gerçekleşen Satranç Turnuvasında dereceye giren öğrencilere yapılan törende ödülleri takdim edildi.

Tosya Fen Lisesi Satranç Turnuvası güzel görüntülere sahne olurken izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatan yarı final ve final maçlarıyla sona erdi. Toplam 60 öğrencinin katıldığı turnuva okulun spor faaliyetlerine verdiği önemin göstergesi.

1.Dönemde de düzenlenen Satranç Turnuvasına katılımın artarak devam etmesi gençlerin boş zamanlarını faydalı aktivitelerle zenginleştirecek alışkanlıklar kazandıklarını gösteriyor. Okulun İngilizce Öğretmeni ve Satranç Antrenörü Murat ÇALIK, sene başında 20 kişilik bir grupla başlayan satranç ders dışı eğitim faaliyetlerinin istikrarlı bir şekilde devam ettiğini belirtirken  okul olarak ilk kez katıldığı Kastamonu Birinciliği turnuvasından da dereceyle dönmenin satranca olan ilgiyi artırdığını söyledi.

Satranç gibi stratejik düşünme gücünü geliştiren bir sporla öğrencilerin yeteneklerini ve akademik becerilerini artırmayı hedeflediğini belirten ÇALIK, bu sayede öğrencilerin analitik düşünme ve problem çözme gibi konularda kendilerine güvenerek hareket edeceklerini vurguladı. Okul Yöneticileri ve öğretmenlerin izlediği yarı final ve final maçları sonunda; 1. Muhammed Enes DİKMEN, 2. Aliye ŞENEL, 3. Muhammed Furkan ALIŞ oldu. Yapılan törende dereceye giren öğrencilere Antrenör Murat ÇALIK madalyalarını takarken 1. olan öğrenciye de hediyesini Edebiyat Öğretmeni Murat UYAR takdim etti.

Okul Yönetimi; turnuvaya katılan bütün öğrencileri ve dereceye girenleri tebrik ederek, turnuvanın hazırlanıp gerçekleştirilmesinde büyük emek harcayan, ders dışı eğitim faaliyetlerini de hassasiyetle sürdürerek gençleri yetiştiren Satranç Antrenörü-İngilizce Öğretmeni  Murat ÇALIK´a teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama