Gündem 26 Nisan 2017

Tosya Fen Lisesi’nde Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü emirleri doğrultusunda Tosya Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen “Kutlu Doğum Haftası” programında  “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konusu işlendi.

2017 yılı Kutlu Doğum Haftası’nın temasının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” şeklinde belirlenmesi üzerine Tosya Fen Lisesi konferans salonunda öğrenci, öğretmen ve idarecilerin katılımıyla icra edilen kutlu Doğum Haftası Programı ilgi ve heyecanla izlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı´nın hazırladığı videonun okul bütünlüğünde sınıflara izlettirilmesinin ardından geçilen salon programına başlarken gül suyu ve  Hadislerin yazılı olduğu lokumlar ikram edildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tarih Öğretmeni Hüseyin SÜMER´in okuduğu Kur´an-ı Kerimle devam eden programda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni M.Necip ALIŞKAN günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada Hz. Peygamberimizin örnek karakterinden bahsetti.

ALIŞKAN Konuşmasında; “Bu  temanın ülkemiz genelinde gönül coğrafyamıza işlenmesiyle, barış ve güven toplumu olabilmek, yeniden Emin Peygamberin emin ümmeti olabilmek için mümin gönüllerde bir bilinç ve farkındalık oluşacağını ümit ediyoruz” dedi.

Okul Yönetimi Kur´an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, süslenen panolar, Hadis-i Şerifler, sunular, video, şiirler ve yapılan dualarla dolu dolu geçen bu güzel programı hazırlayıp sunan öğrencilere ve onlara danışmanlık eden M. Necip ALIŞKAN, Murat UYAR, Murat ÇALIK ve Hüseyin SÜMER´e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama