Gündem 2 Mayıs 2017

Tosya Fen Lisesi’nde Kut´ül Amare Zaferinin 101. Yıl Dönümünü Coşkuyla Kutlandı

Tosya Fen Lisesi’nde Kut´ül Amare Zaferinin 101. Yıl Dönümünü münasebetiyle Müdür Yardımcısı Mahmut ERTÜRK ve Tarih Öğretmeni Hüseyin SÜMER danışmanlığında hazırlanan programla Çanakkale Ruhu´nu kazandıkları destansı zaferlerle tarihe altın harflerle yazdıran ecdadı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve şükranla yad ederek, zaferi kutladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tarih Öğretmeni Müdür Yardımcısı Mahmut ERTÜRK günün anlam ve önemine dair yaptığı duygu yüklü konuşmasıyla öğrencilere çok önemli mesajlar verdi.

Ertürk; Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed´in İslam ile birlikte güzel ahlakı yaymak için sayısız zorluk ve engellere maruz kaldığı halde hedefinden asla vazgeçmediğini, kurdukları ilk devletlerinden itibaren Türklerin insanlık için taşıdığı değerle her zaman örnek bir medeniyet olageldiğini, İslamla müşerref olduğu günden Anadolu topraklarının kapılarını açıp yurt edindiği yıllara ve yine Osmanoğulları Beyliğini üç kıtaya hükmedecek kadar büyük bir imparatorluğa dönüştürecek sayısız zaferlere imza atan ecdadımızın tıpkı Çanakkale´de olduğu gibi aynı ruh ve heyecanla İngiliz ordusuna dünyada eşine belki de bir kez daha rastalanamayacak büyük bir mağlubiyet yaşatarak bütün düşmanlara ibretlik bir ders verdiğini vurguladı.

Duygu ve heyecan yüklü konuşmasında gençlerimizin Çanakkale ve Kut´ül Amare Ruhu´nu bir an bile akıllarından çıkarmadan çok çalışarak şu an huzur ve güven içinde yaşadığımız vatanımızı kalkındırmak, yüceltmek için sorumluluklarının farkında hareket etmelerinin ne denli önemli olduğunu belirten ERTÜRK, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, bayrağımıza, toprağımıza, vatanımıza, devletimize ve milletimize göz diken bütün düşmanların fazlasıyla karşılığını alacağını bileceği güçlü Türkiye´nin gücüne güç katmak üzere damarlarındaki asil kanla genlerimize işlemiş zafer aşkının asla unutulmaması gerektiğinin altını çizerek konuşmasını bitirdi.

“Bugüne KUT BAYRAMI namını veriyorum. Ordumun her ferdi, her sene bu günü tesit ederken şehitlerimize yasinler, tebarekeler, fatihalar okusunlar. Şühedamız, hayatı ulyatta, semevatta kızıl kanlarla pervaz ederken, gazilerimiz de atideki zaferlerimizle nigehban olsunlar.” diyerek bize bu zaferi kazandıran Halil Paşa ve askerlerini rahmet, minnet, saygı ve şükranla yad edildi.

Okul yönetimi; şiirler, konuşmalar, sunu ve videolarla süsleyerek hazırladıkları programla bu eşsiz zaferi adeta yeniden yaşatan bütün öğrencilere ve başta Müdür Yardımcısı Mahmut ERTÜRK olmak üzere Tarih Öğretmeni Hüseyin SÜMER´e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama