Kültür Sanat 27 Nisan 2017

Tosya Fen Lisesi’nden Ebru Kursuna Yoğun İlgi

Tosya Fen Lisesi; öğrencilerin kendini ifade edebilen, nitelikli, çok yönlü, donanımlı, yeteneklerini keşfeden ve bunları toplum yararına kullanabilen bireyler olmaları için güzel hobiler kazandırarak gençleri bütün zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefleyen yapısıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu sebeple 2016-2017 I. Dönem Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü maarifetiyle okulda gerçekleştirilen Bağlama Kursundan sonra bu dönemde de Ebru Kursu açılmasını sağladı.

Henüz kursun başında olunmasına rağmen okul öğretmen ve öğrencilerinden oluşan kursiyerler keyif alarak devam ettikleri eğitimler sayesinde çok güzel eserler ortaya koymaya başladı.

Birbiri ardına devam eden sosyal, sportif, sanatsal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerle öğrencilerin okula keyifle gelmelerini sağlarken nitelikli iş gücü ihtiyacının kendini her geçen gün daha çok hissettirdiği çağımızda, liderlik özelliklerine sahip, etkili iletişim kurabilen, temsil kabiliyeti güçlü, sorumluluk almayı ve hiçbir bahaneye sığınmadan vazifesini tamamlama bilinciyle bezenmiş bir nesil olarak yetişmeleri Tosya Fen Lisesi yönetiminin en büyük dileği.

Okul yönetimi Ebru Kursuna katılarak öğrencilere örnek olan öğretmenlere, bu güzel etkinliğe katılarak güzel eserler üreten öğrencilere ve bu geleneksel sanatı öğrencilere kazandırmak için büyük emek harcayan Kurs Öğretmeni Zeynep ÜNDAN´a teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama