Gündem 14 Nisan 2017

Tosya’da Sandık Kurulu Başkanlarına Eğitim

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak Anayasa Değişikliği Halkoylaması seçimlerinde Tosya ilçe merkezi ve köylerinde oy kullanılacak olan sandıklarda görev alacak sandık kurulu başkanlarına seminer verildi.

İlçe Müftülük Konferansa salonunda İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Buse Çobanoğlu tarafından verilen seminere İlçe Seçim Müdürü Mehmet Güdek, sandıklarda görev yapacak olan sandık kurulu başkan ve memur üyelere sandık kurullarının görev ve yetkileri anlatıldı.

İki grup olarak verilen seminere ilçe merkezinde ve köylerinde kurulacak olan  toplam 131 sandıkta görev yapacak olan sandık kurulu başkan ve memur üyeler katıldı.

Seminerde, sandıkların kurulmasıyla başlayacak oy verme işleminin sona ermesi ve sandıkların açılması oyların sayılarak tutanaklara geçirilmesi ve uy pusulası ve tutanakların seçim kuruluna teslim edilecek sürece kadar yapılacak işlerde sandık kurullarının görev ve yetkileri video gösterimiyle detaylı olarak katılımcılara anlatıldı.

İlçe merkezi ve köylerde kurulacak olan 131 sandıkta görev yapacak olan sandık kurulu başkan ve memur üyeler seçim günü yönetmelik ve sandıkların hazırlanmasından oy pusulaları ve tutanakların ilçe Seçim Kurulu’na teslim edilmesi sürecine kadar yapılması gerekenler sandık kurulu başkan ve memur üyelere anlatılarak el kitabı dağıtıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama