Ekonomi 20 Nisan 2017

Tosyalı İhracatçılara Kalite Yönetim Semineri

KAPIDER – Kapı Derneği tarafından ilçemizde ihracat yapan firmaların temsilcilerine kalite yönetim semineri verildi.

Tosyalı ahşap firmalarının uluslararası pazarda rekabet edebilmelerine yardımcı olmak ve Pazar araştırması yapmak amacıyla kurulan KAPIDER üyelerine destek olmaya devam ediyor. Dış ticaret yapan üye firmalara Sanayi Bakanlığı’na hazırladığı proje ile destek olan KAPIDER, proje kapsamında geçtiğimiz akşam seminer verdi.

KAPIDER Başkanı Şakir Yiğiter, Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi ve dış ticaret yapan KAPIDER üyesi firmaların temsilcilerinin katıldığı Kalite Yönetim Sistemi Semineri Bağ Evi’nde gerçekleştirildi.  Proje uzmanları tarafından verilen seminerde firmaların uyguladı kalite yönetim sistemi anlatıldı. Dünya çapında dev firmalardan örnek verilerek yapılan anlatımlarda üretimde kalitenin önemine dikkat çekilirken hedef kitlenin doğru belirlenerek Pazar ve tanıtım çalışmalarının o doğrultuda yürütülmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Projeyi yürüten koordinatör firma AECOM ekibinden takım lideri Javier Casanova, Uzmanlar Nehir Mutlu, Mahmut Kiper, Luise Zeininger ve Pro Asistanı Aslı Çetin tarafından verilen seminere katılan dış ticaret firmaları temsilcileri dünya şirketlerinin uyguladığı kalite politikalarına dikkat çekerek, kalitenin her yerde aynı olduğunu ve standartların ülkelere göre fiziki farklılık gösterebildiğini dile getirdiler.  Uluslararası firmaların kalite politikalarının kalite yönetim sistemi dahilinde planlandığını ifade eden uzmanlar sürekliliğin belirlenen hedef ve politikalarla mümkün olduğuna vurgu yaptı.

Kalite standardını yakalayan firmaların uluslararası pazarda rekabet edebileceğinin kolaylaştığının altını çizen uzmanlar proje kapsamında seminerlerin devam edeceğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama